به دلیل نوسان نرخ ارز، لطفا قبل از خرید نهایی جهت تایید موجودی و قیمت کالا با ما تماس بگیرید.

چگونه بهترین نوع سینک آشپزخانه خود انتخاب کنید؟

چگونه بهترین نوع سینک آشپزخانه خود انتخاب کنید؟

هنگامی که در مورد جنس سینک آشپزخانه بعدی خود تصمیم گرفتید، باید تصمیم بگیرید که چه نوع نصبی انجام دهید. چهار نوع اصلی نصب سینک وجود دارد که هر کدام مزایا و معایبی دارند. شما می خواهید هر گزینه را با در نظر گرفتن روش آشپزی و تمیز کردن خود در نظر بگیرید. در اینجا آنچه باید در مورد انواع نصب سینک آشپزخانه بدانید آمده است.

1.Apron-Front یا Farmhouse-Style

سینک های مدل پیشخوان، که به عنوان سینک های مزرعه نیز شناخته می شوند، دارای لبه جلویی پهن و آشکار و معمولاً کاملاً عریض و عمیق هستند.

 

این سینک های جذاب از آغاز خود در قرن 18 به عنوان سینک پیشخدمت فاصله زیادی داشته اند. اندازه و شکل برای قرار دادن اشیاء بزرگتر معرفی شد و سینک ها به سرعت برای شستن همه چیز از وسایل خانه گرفته تا لباس و حتی کودکان مورد استفاده قرار گرفتند. آنها در طول سال ها تکامل یافته اند تا به یکی از محبوب ترین سبک های سینک آشپزخانه تبدیل شوند.

 

در حالی که این سینک ها به طور سنتی یک کاسه بودند، اکنون در پیکربندی های دو کاسه ای تقسیم بندی می شوند. آن ها همچنین در طیف گسترده ای از مواد ساخت، مانند: گرانیت نسوز، چدن، فولاد ضد زنگ، سنگ طبیعی و مس در دسترس هستند.

 

یک بازسازی کننده آشپزخانه در نزدیکی خود پیدا کنید

این ها مطمئناً سینک های جذابی هستند، اما اگر قصد نصب سینک آشپزخانه دارید، باید به چند مسئله توجه کنید. سینک های مدل پیشخوان معمولاً پهن تر، عمیق تر و سنگین تر از سایر انواع سینک هستند، بنابراین ممکن است حداقل به یک کابینت سینک با عرض 80 سانتی متر نیاز داشته باشند. کابینت سینک نیز باید بتواند جلوی پیش بند را در خود جای دهد.

 

اگر به سراغ یک نسخه استیل یا مسی می روید، توجه داشته باشید که پیش بند ممکن است در اثر تماس با سگک های کمربند یا دکمه های فلزی خراشیده شود. مگر اینکه چیزی را برای نصب در زیر پایه انتخاب کنید (با کانتر که روی لبه سینک امتداد دارد)، درزی بین سینک آشپزخانه و میز وجود خواهد داشت که در آن رطوبت و جرم می تواند جمع شود.

 

2.سینک های زیر کار (زیر کورینی)

 

سینک های زیر کار برای ظاهری صاف و تمیز کردن آسان به سطح زیرین صفحه وصل می شوند. سینک های زیر کار و پیشخوان اغلب نیاز به نصب حرفه ای دارند و فقط می توان آن ها را بر روی یک متریال محکم و بدون حفره نصب کرد که می تواند هزینه قابل توجهی را به پروژه اضافه کند. نصب گران تر از سینک ظرفشویی است، زیرا دهانه صفحه باید بسیار دقیق بریده شود.

محافظت از چوب

همچنین شایان ذکر است که در حالی که من در مورد کاربردهای موفقیت آمیز با میزهای چوبی شنیده ام، باید مراقبت بیشتری برای محافظت از چوب در برابر آب انجام شود. برخی از تولیدکنندگان کانتر لمینت نیز ادعا می کنند که می توانید یک سینک را روی متریال آن ها نصب کنید. در مورد آن با یک متخصص طراحی یا ساخت یا یک خرده فروش صفحه کابینت صحبت کنید تا ببینید آیا این گزینه برای شما مناسب است.

بسته به سینک مخصوص زیر کار شما، ممکن است گزینه‌هایی در رابطه با آشکارسازی داشته باشید. اینکه چقدر یا مقدار کمی از لبه بالایی سینک درست زیر لبه داخلی میز قابل مشاهده است.

 

دو دیدگاه در مورد سینک

یک نمای مثبت بخش کوچکی از لبه سینک آشپزخانه را آشکار می کند. این ساده‌ترین نوع نصب است، زیرا بریدگی لازم نیست به همان اندازه که برای آشکار شدن خط صفراست، دقیق باشد. همچنین به شما این امکان را می دهد که وضعیت درزگیر بین سینک و کانتر را ببینید. و در آینده به راحتی آن را در صورت نیاز دوباره آب بندی کنید. جنبه منفی یک آشکارسازی مثبت این است که لبه آشکار باعث تجمع زباله، جرم و کثیفی می شود.

با نمای منفی، صفحه پیشخوان کمی فراتر از لبه سینک کشیده شده و تمیزترین ظاهر را ارائه می دهد. اما این کانتر پیش آمده می‌تواند در حین بلند کردن اجسام از سینک ظرفشویی باع برخورد و یجاد ترک یا شکستگی در کانتر و اجسام شود. همچنین نگه داشتن زبانه های مهر و موم بین سینک و میز کار دشوارتر است.

بنابراین، برای یک دوگانگی خوب، آشکارسازی صفر یا تراز است. در اینجا کانتر به اندازه دقیق سینک بریده شده است. بنابراین جایی برای جمع آوری آب و غذا وجود ندارد. و همچنین هیچ لبه ای وجود ندارد که باعث آسیب یا خراش شود. با این حال، این می تواند نصب گران تری باشد. زیرا دهانه کانتر باید دقیقاً بریده شود.

 

با متخصص طراحی یا ساخت و ساز خود در مورد نوع ظاهری که برای سینک آشپزخانه زیر پایه خود می خواهید صحبت کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید