به دلیل نوسان نرخ ارز، لطفا قبل از خرید نهایی جهت تایید موجودی و قیمت کالا با ما تماس بگیرید.

نحوه راه اندازی خانه هوشمند

نحوه راه اندازی خانه هوشمند

محصولات خانه هوشمند می توانند به ساده سازی کار های روزمره کمک کنند. توصیه های ما در مورد نحوه شروع کار را بخوانید. و نظرات متخصصان ما را بررسی کنید که بهترین محصولات را برای خرید نشان می دهد.

در این مقاله به موضوعات زیر می پردازیم:

محصولات خانه هوشمند چیست؟

قیمت این محصولات چه قدر است؟

سازگاری این دستگاه ها.

بلندگو های هوشمند، نمایشگر های هوشمند و برنامه ها: نقطه شروع شما.

اولین محصولات خانه هوشمند خود را خریداری کنید.

زندگی بعدی و کمک به زندگی.

متناسب با محصول جدید خانه هوشمند خود.

حفظ حریم خصوصی و امنیت با محصولات خانه هوشمند.

در ابتدا جالب است بدانید که بلندگوهای هوشمند محبوب ترین وسیله برای شروع و راه اندازی خانه هوشمند شما هستند.

 

محصولات خانه هوشمند چیست؟

محصولات خانه های هوشمند، مانند زنگ درها و ترموستات های دمایی هوشمند به اینترنت متصل شده که عملکرد بیشتری نسبت به نمونه های سنتی خود دارند. هم چنین به این معنی است که می توان آن ها را به هم متصل کرد، بنابراین می توانید آن ها را از طریق یک مرکز هاب مرکزی مثل یک بلندگوی هوشمند کنترل صدا یا برنامه ای در تلفن همراه، کنترل کنید. شما می توانید همه محصولات هوشمند را از یک مکان و از راه دور کنترل کنید. حتی کار های خودکار و از پیش برنامه ریزی شده را به واسطه ی آن ها انجام دهید تا در وقت شما صرفه جویی شود.

قیمت محصولات خانه هوشمند چه قدر است؟

دستگاه های هاب اختصاصی مانند بلندگوهای هوشمند و نمایشگرهای هوشمند معمولاً 100 تا 200 دلار هزینه دارند. برنامه ها معمولاً رایگان هستند. و اکثر این محصولات برای استفاده مداوم پس از خرید آن ها رایگان هستند.

این محصولات می توانند به صورت جداگانه مقرون به صرفه به نظر برسند. اما کسانی که در مورد راه اندازی خانه هوشمند جدی هستند. اگر مراقب نباشند، هزینه ها به سرعت افزایش می یابد.

قیمت لامپ های هوشمند بیشتر از لامپ های معمولی است. لامپ های هوشمند محبوب هر کدام می توانند حدود 15 دلار قیمت داشته باشند.

قیمت زنگ درهای هوشمند از برند های معتبر حدود 180 تا 330 دلار است.

ترموستات های هوشمند و دوربین های امنیتی بی سیم اغلب 100 تا 200 دلار هزینه دارند.

سازگاری دستگاه های خانه هوشمند

در حال حاضر چهار اکو سیستم برجسته برای دستگاه های خانه هوشمند وجود دارد: Google Assistant ، Alexa ، Apple HomeKit و SmartThings. آن ها با یکدیگر سازگار نیستند. اگرچه بسیاری از محصولات خانه هوشمند از چندین اکو سیستم پشتیبانی می کنند. انتخاب اکو سیستمی که می خواهید از آن استفاده کنید یکی از مهم ترین و اولین تصمیماتی است که باید قبل از شروع به کار خانه هوشمند خود بگیرید.

هر اکو سیستم نقش و عملکرد مشابهی دارد. بنابراین انتخاب شما به محصولات خانه هوشمندی که بیشتر به آن ها علاقه دارید. و اکو سیستم برندی که با آن سازگار است، برمی گردد.

انتخاب پلتفرم

هم چنین ایده خوبی است که پلتفرمی را انتخاب کنید که در حال حاضر در حال استفاده از آن هستید. به عنوان مثال، اگر خرید های آنلاین زیادی در آمازون انجام می دهید، Alexa یک انتخاب عالی است. زیرا می توانید حساب خرید آمازون خود را به منظور سفارش دادن با صدای خود پیوند دهید. دارندگان تلفن Android و کاربران خدمات Google مانند Gmail از ادغام پلتفرم Google Assistant با خدمات Google سود خواهند برد. و هم چنین قدرت جستجوی Google در پشت صحنه وجود دارد.

شما باید عبارت زیر را در مورد محصولات خانه هوشمندی که قصد خرید آن را دارید بررسی کنید. تا مطمئن شوید که با پلتفرم خانه هوشمندی که انتخاب می کنید، سازگار است:

برایAlexa، محصولاتی برای خانه هوشمند خریداری کنید که روی آنها نوشته شده است “Works with Alexa”.

برای Google Assistant، محصولاتی برای خانه هوشمند خریداری کنید که روی آنها نوشته شده است “با Google Assistant کار می کند.”

برای Siri ، به دنبال دستگاه های خانگی هوشمند باشید که می گویند با Apple Homekit سازگار هستند.

برای SmartThings ، عبارت “Works with SmartThings” را بررسی کنید.

 

بلندگوهای هوشمند، نمایشگر های هوشمند و برنامه ها: نقطه شروع شما

بسیاری تصمیم می گیرند محصولات خانه هوشمند خود را از طریق یک دستگاه هاب مرکزی کنترل کنند. این می تواند چندین شکل داشته باشد. مانند یک برنامه در تلفن هوشمند شما. اگرچه بسیاری از آن ها بلندگوی هوشمند یا صفحه نمایش هوشمند را به عنوان دستگاه هاب خود انتخاب می کنند. که به شما امکان می دهد دستگاه های هاب هوشمند خود را با دستورات صوتی کنترل کنید. بلندگوهای هوشمند و نمایشگرهای هوشمند هم چنین می توانند به طور کامل جایگزین برخی دستگاه ها مانند تایمر تخم مرغ و رادیوی شما شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد کارهایی که می توانید با دستیارهای صوتی انجام دهید به راهنمای دستورات دستیار صوتی ما مراجعه کنید.

بلندگوهای هوشمند

بلندگو های هوشمند مانند بلندگو های سنتی هستند. اما دستیار های صوتی داخلی دارند. Amazon Echo و Google Home دوتا از بزرگ ترین برند های اسپیکر هوشمند هستند. اما تعداد زیادی دیگر نیز می توان انتخاب کرد. این ها شامل مدل هایی از برندهای برتر مانندApple ،Bose ،Sonos ،LG ، JBL و Sony است.

اگر به دنبال این هستید که یک بلندگوی هوشمند را به عنوان مرکز اصلی خانه هوشمند خود تبدیل کنید، اکثر افراد نیز می خواهند از این بلندگو برای پخش موسیقی و رادیو نیز استفاده کنند.

در جدول زیر، کارشناسان ما سه مورد از بهترین بلندگو های هوشمند را از آزمایشات دقیق انتخاب کرده اند که به عنوان مرکز اصلی خانه هوشمند شما خواهند بود.

نمایشگرهای هوشمند

نمایشگرهای هوشمند مانند بلندگوهای هوشمند اند اما دارای صفحه لمسی نیز هستند که عملکرد های اضافی را ارائه می دهند. و رد یابی همه عناصر مختلف خانه هوشمند شما را آسان تر می کند. Google Nest Hub و Amazon Echo Show دو مدل محبوب هستند. آن ها از نظر داشتن صفحه نمایش با زاویه بهتر برای استفاده در حالت ایستاده با تبلت ها متفاوت هستند. و معمولاً بلندگوهای قوی تری دارند.

برنامه های خانه هوشمند تلفن های هوشمند

برنامه های خانه هوشمند معمولاً رایگان دانلود شده یا در سیستم عامل تلفن هوشمند شما نصب شده اند. در گوشی های آیفون و سایر دستگاه های اپل ، برنامه Home به صورت داخلی نصب شده است. برای محصولات خانه هوشمند سازگار با Apple HomeKit مانند بلندگوی هوشمند Apple Homepod استفاده می شود. اما می توانید سایر برنامه های هاب خانه هوشمند را که در زیر ذکر شده است بارگیری کنید. در دستگاه های Android مانند تلفن های هوشمند Samsung Galaxy ، به همه این برنامه ها به جز برنامه Home Apple دسترسی دارید.

هنگام خرید یک بلندگوی هوشمند معمولاً از یکی از برنامه های زیر برای کنترل عملکرد خانه هوشمند استفاده می کند. حتی اگر اسپیکر دارای یک برنامه جداگانه برای سفارشی سازی تنظیمات بلندگو باشد.

برنامه Google Home

برنامه Google Home دستگاه های مرکزی را که از Google Assistant استفاده می کنند. و هر محصول خانه هوشمند که می گوید “با Google Assistant کار می کند” را کنترل می کند. محصولات خانه هوشمندی که متصل می کنید بر اساس اتاق مرتب شده اند. بنابراین به طور پیش فرض، اگر Google Home در اتاق نشیمن در کنار برخی از چراغ های هوشمند دارید، به بلندگو بگویید “چراغ ها را خاموش کن” .فقط آن ها را در آن اتاق خاموش می کند نه در کل خانه. عملکرد های زیادی در برنامه Google Home وجود دارد.

بنابراین قبل از شروع کار و راه اندازی ممکن است کمی طول بکشد. می توانید آن را به ترتیب از طریق Google Play یا App Store روی دستگاه Android یا Apple خود دانلود کنید. در حین راه اندازی باید وارد حساب Google خود شوید یا اگر قبلاً آن را ندارید، یک حساب کاربری ایجاد کنید.

برنامه Amazon Alexa

این برنامه اصلی برای دستیار صوتی Amazon’s Alexa است، جایی که دستگاه های آمازون اکو و محصولات خانه هوشمند را که می گویند “با Alexa کار می کند” راه اندازی می کند. صفحه اصلی فعالیت اخیر Alexa شما را نشان می دهد. و می توانید برای صحبت با Alexa روی نماد Alexa ضربه بزنید. و برای اتصال دستگاه های خانه هوشمند سازگار با Alexa روی نماد Devices ضربه بزنید. برنامه Alexa هنگام راه اندازی نیاز به ورود به سیستم یا ایجاد حساب Amazon دارد.

برنامه Apple Home برای دستگاه های iOS (برای محصولات خانه هوشمند سازگار با HomeKit)

اگر iPhone یا iPad دارای iOS 10 یا بالاتر دارید، از قبل برنامه خانه هوشمند Apple را در صفحه اصلی خود دارید. این به شما امکان می دهد طیف وسیعی از محصولات خانه هوشمند را کنترل کنید. از جمله با صدای خود از طریق دستیار صوتی Siri اپل. محصولات خانه هوشمند با کاشی مرتب شده اند. و بر اساس اتاق شما در خانه شما فهرست شده اند. برای اطمینان از سازگاری با برنامه، به دنبال دستگاه های هوشمند خانگی باشید که می گویند “با HomeKit کار می کند”. با این حال مهم است بدانید که اگر به دنبال خرید یک بلندگوی هوشمند به عنوان دستگاه اصلی خود هستید، تنها موردی که در حال حاضر از Apple HomeKit پشتیبانی می کند Apple Homepod است.

برنامه Samsung SmartThings

سامسونگ قصد دارد همه محصولات خود را به اینترنت متصل کند. زیرا برنامه Samsung SmartThings مکانی است که همه این فناوری به آن متصل می شود. این نیز یک پلت فرم باز است و محصولات بسیاری از برندهای دیگر نیز در اکوسیستم پشتیبانی می شوند. به دنبال دستگاه های خانه هوشمند باشید که می گویند “با SmartThings کار می کند”. به سادگی محصول را در برنامه اضافه کنید. مانند سایر پلتفرم ها، می توانید روتین را طوری تنظیم کنید که چندین کار همزمان انجام شود. مانند روشن کردن چراغ ها و گرم کردن هنگام ورود به خانه. SmartThings همچنین در برخی از لوازم بزرگتر سامسونگ مانند تلویزیون های هوشمند و یخچال های هوشمند موجود است.

در مورد هاب های اختصاصی هوشمند چطور؟

این ها اکنون کمتر رایج هستند و به نفع بلندگو های هوشمند از مد افتاده اند. با این حال، هنوز تعدادی از آن ها هستند که معروف ترین آن ها هاب Samsung SmartThings است. در حالی که محصولات خانگی هوشمند اغلب می توانند به تنهایی با برنامه های شخصی خود، کار کنند، هاب های هوشمند این کار را متمرکز می کنند تا بتوانید همه آن ها را از یک مکان کنترل کنید.

با این حال این یک جعبه دیگر است که باید در خانه خود داشته باشید. و معرفی کنترل صدا در بلندگوهای هوشمند، راه حلی راحت تر برای مدیریت خانه هوشمند شما داد. بسیاری از محصولات خانه های هوشمند می توانند از طریق برنامه های هاب بدون نیاز به هاب هوشمند فیزیکی به یکدیگر متصل شوند.

هاب های هوشمند در حال افت هستند. با مراجعه به نظرات بلندگوهای هوشمند ما، یک جایگزین بلندگوی هوشمند مدرن با راحتی کنترل صدا انتخاب کنید.

اولین محصولات خانه هوشمند خود را خریداری کنید.

راه اندازی یک خانه هوشمند می تواند پیچیده تر از چیزی باشد که شما فکر می کنید. بنابراین بهتر است با یک کار ساده شروع کنید. و بعداً روی این موضوع کار کنید. یکی از پر طرفدار ترین محصولات خانه های هوشمند، نورپردازی هوشمند مانند لامپ های فیلیپس Hue است که می توانید با دستورات صوتی یا برنامه ای در تلفن خود آن را روشن کنید. ترموستات های هوشمند نیز محبوب هستند و به شما این امکان را می دهد که دمای خانه خود را از راه دور از طریق برنامه تلفن خود کنترل کنید. حتی زمانی که خارج از خانه هستید و دو شاخه های هوشمند به شما امکان می دهد هر دستگاهی را از طریق تلفن هوشمند یا دستورات صوتی خود روشن و خاموش کنید.

ما برخی از محبوب ترین محصولات خانه هوشمند را در زیر توضیح می دهیم.

چراغ های هوشمند

چراغ های هوشمند را می توان از طریق برنامه ای در تلفن هوشمند خود یا از طریق دستورات صوتی کنترل کرد. برخی از آن ها مانند لامپ های Hive ، Osram و Philips Hue از طریق یک واحد کنترل جداگانه، پل یا هاب هوشمند کار می کنند. در حالی که برخی دیگر مانند لامپ های TP-Link Smart wi-fi LED می توانند مستقیماً از طریق تلفن هوشمند یا بلندگوی هوشمند شما، بدون نیاز به یک هاب هوشمند کنترل شوند.

 

ترموستات های هوشمند

ترموستات های هوشمند کنترل پیچیده تری از گرمایش شما نسبت به ترموستات سنتی ارائه می دهند. آن ها به شما این امکان را می دهند که دمای خانه خود را از راه دور کنترل کنید. بنابراین هنگامی که در راه خانه هستید می توانید گرمایش را با استفاده از برنامه تلفن هوشمند افزایش دهید. برخی از آن ها حتی از سنسورهای حرکت یا ردیابی GPS برای تنظیم دمای خودکار هنگام ورود و خروج از خانه پشتیبانی می کنند. بنابراین نیازی به انجام هیچ کاری ندارید.

بسیاری نیز ادعا می کنند که درجه حرارت معمول و مطلوب خود را یاد می گیرند. بدون اینکه مجبور باشید خودتان آن را برنامه ریزی کنید. حتی می توانند به پیش بینی آب و هوا پاسخ گو باشند. همه این ها می تواند به شما کمک کند خانه خود را به دمای مورد نظر خود نزدیک کنید. و از صرف هزینه برای گرمایش بیش از حد جلوگیری کنید. برخی از برنامه ها هم چنین به شما در مدیریت هزینه های گرمایش خانه کمک می کنند.

مارک های معروف عبارتند از Nest ، Netatmo ، Honeywell و ترموستات هوشمند British Gas Hive.

زنگ درب های هوشمند و قفل های هوشمند

زنگ در های هوشمند شامل یک دوربین است تا بتوانید ببینید چه کسی در خانه است و خطر بازکردن در به روی افراد ناخواسته را ندارد. شما حتی می توانید از بازدید کنندگان مطلع شوید. و در مواقعی که در خانه نیستید از طریق تلفن هوشمند خود با آن ها صحبت کنید. مخصوصاً اگر تحویل بسته را از دست داده اید مفید است.

مارک های برجسته شامل Ring و Nest هستند که به ترتیب با کنترل صوتی Alexa و Google Assistant سازگار هستند. از آن جا که مجبور نیستید در را باز کنید. آن ها سطح امنیتی بیشتری را به خانه شما اضافه می کنند. برخی از آن ها با قفل های هوشمند درب، مانند قفل های Yale سازگار هستند ، بنابراین می توانید حتی در صورت دور بودن از خانه، بدون نیاز به کلید، یکی از اعضای خانواده خود را وارد کنید.

سیستم های امنیتی خانه هوشمند، دزدگیر و دوربین های امنیتی بی سیم

زنگ در های هوشمند تنها راهی نیست که محصولات خانه هوشمند می توانند امنیت خانه شما را افزایش دهند. سیستم های امنیتی خانه های هوشمند، که ترکیبی از زنگ هشدار با سنسورهای حرکتی و دوربین امنیتی بی سیم است، می توانند در صورت تشخیص مزاحم، هشدارهایی را به تلفن هوشمند شما ارسال کنند و حتی می توانید فیلم ها را در زمان واقعی مشاهده کنید تا ببینید آیا نگران کننده است یا فقط گربه همسایه بوده است. این بدان معناست که در صورت خاموش شدن زنگ ساعت دیگر نیازی به مهربانی همسایگان خود ندارید و به شما این قدرت را می دهد که فوراً به مسائل پاسخ دهید.

کیت های حسگر

شما می توانید محصولات را در بسته با کیت سیستم امنیتی خانه هوشمند خریداری کنید یا هاب، سنسورها و دوربین امنیتی بی سیم را جداگانه خریداری کنید. برندهای معروف برای کیت های حسگر شامل Yale ، Samsung ، Honeywell و Panasonic و برای دوربین های امنیتی بی سیم برندهای اصلی شامل Nest ، Arlo ، Hive ، Netatmo و Logitech هستند.

سایر محصولات محبوب خانه هوشمند

بسیاری از محصولات محبوب دیگر به طور فزاینده ای از قابلیت های هوشمند برخوردار می شوند و به شما این امکان را می دهند که آن ها را برای کنترل متمرکز به دستگاه هاب خانه هوشمند خود متصل کنید، بنابراین می توانید آن ها را خودکار کنید تا چندین دستگاه را همزمان فعال کنید. محصولات زیر نیز دارای عملکرد هوشمند هستند:

تلویزیون های هوشمند

مانیتور کودک

یخچال فریزر

دستگاه های قهوه ساز

جاروبرقی ربات

فر هوشمند

زندگی بعدی و کمک به زندگی

محصولات خانگی هوشمند با رسیدن به زندگی بعدی می توانند مفید تر باشند. به عنوان مثال، با کنترل صدا یا برنامه تلفن هوشمند می توانید چراغ های تخت خود را بدون نیاز به حرکت در تاریکی روشن کرده و خطر سقوط را کم تر کنید.

محصولات خانه هوشمند هم چنین می توانند به افراد در نظارت بر بستگان مسن و به عنوان یک سیستم مراقبت از راه دور کمک کند. خدمات خانه های هوشمند مانند کیت مراقبت از خانه Howz شامل سیستمی از دو شاخه ها و حسگر های هوشمند متصل به یک هاب هوشمند و برنامه تلفن هوشمند است که به شما امکان می دهد کار های آن ها را کنترل کنید. این به روز رسانی های واقعی را به شما می دهد مانند زمانی که آن ها صبح از رختخواب بیرون آمدند، هنگامی که آخرین بار کتری را جوشانده و درب ورودی را باز کردند. هم چنین می توانید از آن در کنار سیستم های پایش سلامت از راه دور و پزشکی از راه دور استفاده کنید.

متناسب با محصول جدید خانه هوشمند خود

اکثر محصولات خانه های هوشمند طوری طراحی شده اند که خودتان می توانید آن ها را متناسب کنید. با این حال، مهم است که قبل از خرید آن چه را که خانه هوشمند ادعا می کند بررسی کنید. به عنوان مثال، آیا قفل هوشمند با سبک درب شما سازگار است یا خیر.

با این وجود، در عمل ممکن است در تناسب یا کارکرد صحیح برخی از محصولات خانه هوشمند با مشکل روبرو شوید. همه آن ها به یک اتصال قوی به wi-fi خانه شما متکی هستند، بنابراین اگر سیگنال wi-fi در جایی که دستگاه هوشمند قرار دارد، ضعیف باشد، ممکن است بخواهید یک توسعه دهنده wifi یا سیستم مش بخرید.

در صورت داشتن مشکل در وهله اول ارزش تماس با سازنده محصول را دارد. اگر احساس می کنید محصولی انتظارات شما را برآورده نکرده است، وب سایت حقوق مصرف کننده ما توصیه های زیادی در مورد آن چه می توانید انجام دهید، را دارد.

مواردی وجود خواهد داشت که یکی از آن ها کدام یک از برند هاست؟

معامله گران مورد اعتماد، که توسط متخصصان استاندارد تجاری ما به طور کامل ارزیابی شده اند، در صورت عدم توانایی یا عدم اعتماد به نفس، می توانند این کار را برای شما انجام دهند.

برای انجام این کار به کدام وب سایت بروید؟

وب سایت معامله گران مورد اعتماد و “خانه هوشمند” را در منطقه خود جستجو کنید تا مهندسی را در نزدیکی خود پیدا کنید که در نصب محصولات خانه هوشمند تخصص دارد. اگر قصد دارید یک اتاق را در خانه خود بازسازی کنید، این می تواند زمان بسیار خوبی برای نصب خانه های هوشمند باشد. همه معامله گران ذکر شده در سایت، مراحل ارزیابی دقیق ما را گذرانده اند و از قوانین رفتاری ما پیروی می کنند.

معامله گران مورد اعتماد معمولاً می توانند در موارد زیر کمک کنند:

روشنایی و گرمایش هوشمند

بلندگو های هوشمند و سایر دستگاه های کنترل کننده هاب

سیستم های امنیتی خانه های هوشمند، از جمله زنگ درهای هوشمند و دوربین های امنیتی بی سیم

بسیاری از آن ها در حال کمک به تمام محصولات خانه هوشمند هستند.

نکاتی برای راه اندازی خانه هوشمند

به سختی ممکن است در راه اندازی خانه هوشمند دچار مشکل شوید و هزینه آن بیشتر و بیشتر از آنچه انتظار دارید بشود.

برای شروع تا جایی که می توانید ساده صحبت کنید.

به جای اینکه درگیر بازاریابی شوید، به این فکر کنید که می خواهید به چه چیزی برسید. در مورد تصویر بزرگ تر و نحوه دوست داشتن سیستم های یک پارچه فکر کنید. به عنوان مثال، اگر یک سنسور حرکت، فعال شود آیا می خواهید چراغ های امنیتی شما را برای فیلم برداری بهینه از دوربین های امنیتی روشن کند یا نه. این محصولات باید کاربردی باشند و نه فقط برای بازاریابی.

خانه هوشمند ارزان نیست. بنابراین مهم است که تحقیق کنید. بررسی و اطمینان حاصل کنید که محصولات مناسب خانه و نیاز های شما هستند. برخی از برند ها دارای طرح هایی هستند که می توانید از آن ها برای یافتن نصب کننده های معتبراستفاده کنید، مانند Nest Pro.

استفاده از دوربین نورافکن را به جای زنگ درب هوشمند در نظر بگیرید، زیرا می توانید پول بیشتری دریافت کنید.

ممکن است برای کمک به بیش از یک تاجر نیاز داشته باشید، زیرا این محصولات از زمینه های مختلف تخصص (مانند لوله کش و برق) برخوردار هستند.

حفظ حریم خصوصی و امنیت با محصولات خانه هوشمند

همه محصولات خانه هوشمند به اینترنت متصل هستند. و اغلب از شبکه wi-fi خانه شما استفاده نمی کنند. این مزایای زیادی را به همراه دارد، اما خطرات نیز دارد. یک محصول هوشمند با امنیت ضعیف می تواند راهی برای دسترسی هکر ها به شبکه خانگی شما باشد. و از آن جا که محصولات خانه های هوشمند اطلاعات شخصی شما را جمع آوری می کند. چه از انرژی مصرفی و چه از دوربین های امنیتی شما باشد، باید از امنیت داده ها اطمینان داشته باشید.

ما محصولات خانگی هوشمند را به طور گسترده آزمایش می کنیم تا اطمینان حاصل شود که امنیت آن ها برقرار است. به عنوان مثال، همه بلندگو های هوشمند و دستگاه های هاب صفحه نمایش هوشمند که از آگوست 2019 به بعد آزمایش کرده ایم. در آزمایشگاه تخصصی ما تحت آزمایش نفوذ گسترده قرار گرفته اند تا اطمینان حاصل شود که در برابر هک آسیب پذیر نیستند و داده های شخصی شما ایمن است.

هم چنین می توانید اقدامات لازم را برای اطمینان از ایمن ماندن هرچه بیشتر با خانه هوشمند خود انجام دهید:

به برندهای معتبر پایبند باشید. وسوسه محصولات ارزان برندهای اینترنتی که هرگز نام آن ها را نشنیده اید و اغلب از چین می آیند، نشوید. برندهای بزرگ پول زیادی را صرف به روز رسانی این محصولات خود می کنند تا از آخرین تهدیدها در امان بمانند.

نرم افزار خانه هوشمند خود، برنامه های موجود در تلفن هوشمند و سیستم عامل این محصولات را به روز نگه دارید.

گذر واژه های قوی و در عین حال به یاد ماندنی تنظیم کنید.

در هنگام راه اندازی دستگاه های خود دقت کنید که سطوح بیشتری از امنیت را فعال کرده و هنگام جمع آوری و به اشتراک گذاشتن داده ها و هنگامی که گزینه هایی برای انجام این کار وجود دارد، سفارشی سازی کنید. مراقب باشید دستگاه های کنترل صدا مانند بلندگوی هوشمند خود را در کجا قرار دهید. اگر آن ها را نزدیک درب جلو یا عقب خود قرار دهید، ممکن است بتوانید آن ها را از بیرون خانه فعال کنید.

هشدارهای امنیتی که ظاهر می شود را نادیده نگیرید.

ممکن است در مورد یک مشکل امنیتی خوانده باشید، این بدان معنا نیست که محصول شما تحت تأثیر قرار می گیرد. به وب سایت و یا برنامه سازنده دستگاه بروید. و ببینید چه اتفاقی می افتد و در مرحله بعد باید چه کار کنید. مرکز ملی امنیت سایبری یا دفتر کمیسیون اطلاعات نیز ممکن است اطلاعاتی داشته باشد. مراقب پیام های غیرمعمول دریافتی، حتی از منابع به ظاهر شناخته شده، باشید. بسیاری از محصولات خانه های هوشمند مانند بلندگوهای هوشمند دائماً فعال هستند و منتظر دستورات شما هستند. اگر نگران هستید که شبکه Wi-Fi شما به خطر افتاده باشد، بهترین کار این است که هنگام بررسی این دستگاه را از برق بکشید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید