دود کردن فر چه دلایلی دارد؟

چه برای اولین بار از فر جدید خود استفاده می کنید و چه مقداری غذا در ته فر باقی مانده باشد! باید دلیل دود کردن فر خود را مشخص کنیم.

مانند سیگنال های دود که از دره های دور دست بلند می شوند، آیا اجاق گازتان برای شما پیغامی دارد؟ چه دلایلی باعث دود کردن فر می شود؟ آیا راهی برای اجتناب از آن وجود دارد؟

اول از همه، دود ناشی از هر وسیله ای، طبیعی نیست و باید آن را جدی بگیرید. به حدی که انگار  زندگی شما در خطر است. کاری که انجام می دهید را متوقف کنید و با شماره ۱۲۵ تماس بگیرید. در غیر این صورت، به خواندن ادامه دهید.

به همراه دود کردن اجاق غالباً بوی سوختگی در اجاق نیز حس می شود. و حتی می تواند طعم غذایی که در آن می پزید را خراب کند. اجازه دهید به پیام هایی که اجاق گاز برای شما ارسال می کند و چگونگی جلوگیری از دود کردن فر را توضیح می دهد، نگاهی بیندازیم.

دستگاه جدید است!

موردی وجود دارد که در آن ممکن است دود بیانگر مشکل نباشد: اجاق گاز شما جدید است. در ساخت فر و حتی مشعل ها از پوشش هایی استفاده شده است که پس از چند بار استفاده می سوزند. در حقیقت، تولید کننده ممکن است به شما پیشنهاد دهد که اجاق گاز خود را بین ۴۰۰ درجه فارنهایت و ۶۰۰ درجه فارنهایت تنظیم کنید و اجازه دهید فر حدود ۳۰ دقیقه کار کند تا این پوشش ها کامل از بین بروند. قبل از به کار انداختن فر حتمادفترچه ی راهنمای آن را بخوانید.

مقداری تمیز کننده در اجاق گاز باقی مانده است!

اگر اخیراً اجاق خود را تمیز کرده اید، ممکن است از پاک کننده ای که قبلا استفاده کرده اید، مقداری باقی مانده باشد. با این وجود، سوزاندن پاک کننده های تجاری به معنای سوزاندن مواد شیمیایی است. نتیجه مطلوبی از نیت خوب شما برای داشتن فری تمیز حاصل نشد، مگر نه؟ حتی اگر فکر می کنید فر را کامل تمیز کرده اید، محض اطمینان باید دوباره از محلول سرکه و آب استفاده کنید و هنگامی که فر سرد است، مطمئن شوید که قسمت داخلی، کناره ها، پایین و در را تمیز کرده اید.

شبحی از غذاهای باقی مانده!

محتمل ترین دلیل ایجاد دود کردن فر، وجود بقایای مواد استفاده شده است. اگر این مواد چربی و غذایی، گرم شوند، می سوزند و در نتیجه دود و بو ایجاد می کنند. آنها می توانند در هرجایی از اجاق گاز، از جمله توری ها قرار بگیرند، بنابراین اگر این مسئله دلیل مشکلات شما است، زمان تمیز کاری اساسی فرار رسیده است.

به علت روشی است که شما غذا را در اجاق قرار می دهید!

اگر در حال پختن غذا با فرتان هستید، همیشه باید بین المنتی که در بالای فر است و غذایی که می پزید، حداقل ۱۰ سانتی متر فاصله باشد. المنت ها در فر بسیار گرم می شوند و می توانند به راحتی غذا را سوزانده و باعث دود کردن فر شوند. در مورد مشعل اصلی یا المنت ته فر که هنگام پخت استفاده می شوند، همین مسئله وجود دارد. غذا های پرچرب، در صورت پخته شدن خیلی سریع و یا در اجاق خیلی گرم مستعد دود کردن هستند.  هرگز نگذارید چربی روی مشعل یا المنت چکه کند. چربی نه تنها می تواند دود کند بلکه می تواند باعث آتش سوزی نیز بشود.

المنت معیوب است!

در فر برقی، المنت بالا و پایین در نهایت فرسوده می شوند. گرمای بیش از حد و یا گذشت زمان می تواند باعث نیم سوز شدن یکی از المنت ها شود. اگر در هنگام تنظیمات پخت و پز، المنت پایین، قرمز براق نشود یا در هنگام تنظیم دما، المنت بالایی به رنگ قرمز در نیامد، به احتمال زیاد مشکلاتی وجود دارد. گاهی اوقات می توانید صدای وزوز را بشنوید و یا دود را ببینید. در این صورت، برق دستگاه را خاموش کرده یا فر را از برق جدا کنید. سپس، پیچ های نگهدارنده المنت را برداشته، سیم ها را جدا کرده و المنت جدید را که از فروشگاه مخصوص قطعات تهیه کرده اید، جایگزین کنید. ولی ایمن ترین راهکار در مواجه با چنین مشکلاتی، تماس با پشتیبانی فروش و استفاده از خدمات پس از فروش شرکت تولید کننده ی دستگاهتان می باشد.