به دلیل نوسان نرخ ارز، لطفا قبل از خرید نهایی جهت تایید موجودی و قیمت کالا با ما تماس بگیرید.

تمیز کننده خودکار (self clean) در فرها، چگونه کار می کند؟

تمیز کننده خودکار (self clean) در فرها، چگونه کار می کند؟

فر های دارای امکان تمیز کننده خودکار می توانند زمان زیادی را برای شما از کار کردن بر روی فر کثیف صرفه جویی کنند. این نکات را مطالعه کنید تا نحوه استفاده از این ویژگی را بیاموزید.

تمیز کردن اجاق گاز به روش دستی

تمیز کردن اجاق گاز چرب و کثیف باید یکی از خسته کننده ترین و کم طرفدار ترین کار های آشپزخانه باشد. محصولات تمیز کننده فر اغلب دارای مواد شیمیایی هستند. که بوی نا خوشایندی را منتشر می کنند. و می توانند به پوست شما آسیب بزنند. دسترسی به شکاف ها و گوشه های داخلی اجاق گاز دشوار است. حذف ذرات پخته شده از فر نیز دشوار است. این می تواند یک فرآیند سخت و طاقت فرسا باشد.

 

تمیز کردن اجاق گاز به روش اتوماتیک

در مقایسه، به نظر می رسد فرهایی با قابلیت تمیز کردن خودکار مانند جادو عمل می کنند. شما به سادگی در فر را می بندید. چرخه تمیز کننده خودکار را روشن می کنید. و منتظر می مانید. بدون هیچ گونه چربی، دوده، مواد شیمیایی و خستگی این عملیات انجام می شود. یک اجاق تمیز کننده خودکار می تواند هم در زمان و هم در زحمت کشیدن در آشپزخانه صرفه جویی کند.

تمیز کننده های خودکار فر چگونه کار می کنند؟

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که فر های تمیز کننده خودکار چگونه کار می کنند. اکثر آن ها از حرارت بسیار زیاد، در حدود 900 درجه فارنهایت استفاده می کنند تا دوده ای را که در اثر پختن غذا در فر شما جمع می شود، بسوزانند. به همین دلیل است که اغلب پس از گذراندن چرخه تمیز کننده خودکار، مقداری ماده خاکستری شبیه خاکستر را در قسمت پایین فر مشاهده خواهید کرد. (به سادگی می توانید خاکستر را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.)

باید ها و نبایدهای استفاده از تمیز کننده های خودکار فر

در اینجا برخی از باید ها و نباید ها برای کارکردن با فر تمیز کننده خودکار آورده شده است:

  • قبل از اجرای چرخه تمیز کردن، دستورالعمل های سازنده خود را بخوانید و دستورالعمل ها را کلمه به کلمه دنبال کنید. اگر نمی توانید دفترچه راهنمای خود را پیدا کنید، یک جستجوی سریع درباره ی مدل فر باید برخی اطلاعات را نشان دهد.
  • قبل از تمیز کردن، قفسه های فر، قابلمه ها، ظروف و روکش فویل را که در فر هستند، بردارید.
  • فقط قسمت هایی از فر را که در دفترچه راهنمای شما ذکر شده است، تمیز کنید.
  • واشر در فر را تمیز نکنید، زیرا می توانید به عایق بندی فر آسیب برسانید.
  • از پاک کننده های تجاری در فر خود تمیز کننده استفاده نکنید.
  • در طول چرخه خود تمیز کردن، به فر دست نزنید و اجازه ندهید کودکان آن را از نزدیک لمس کنند زیرا داغ می شود و می تواند پوست انسان را بسوزاند.

نکته آخر

علاوه بر این، ایده خوبی است که وقتی از چرخه خود نظافت استفاده می کنید در خانه بمانید و در صورت خروج دود یا بخار از اجاق گاز، لازم است فن خروجی آشپزخانه خود را برای تهویه روشن کنید یا باید پنجره ای را باز کنید.

مدت زمان لازم برای تکمیل چرخه خود تمیز کننده و زمان اضافی برای خنک شدن فر قبل از آزاد شدن مکانیزم قفل در متغیر است. اما معمولاً حدود سه یا چهار ساعت است. مطمئن شوید که از قبل برنامه ریزی کرده اید و در صورت نیاز به تمیز کردن اجاق خود قبل از غذا یا یک مناسبت خاص، زمان کافی را در نظر بگیرید.

برای خرید برندهای معتبر فر می توانید به فروشگاه پاک هوم مراجعه نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید