آیا یک روشویی در حمام مستر کافی است یا دو روشویی؟

یک روشویی یا دو روشویی؟ این مساله، همان بحث قدیمی زوجین در مورد طراحی و دکور حمام مستر است. هر کدام از این موارد، مزایا و معایبی دارد. پس کدام یک برای حمام شما مناسب تر است؟ این مطلب، خلاصه ای از نظرات یک معمار امریکایی به نام تایر هاپکینز است، وی هرآنچه را که باید در مورد نصب یک روشویی یا دو روشویی در هنگام ساخت حمام مستر خود در نظر بگیرید، ارائه داده است.

هاپکینز می گوید: این روزها معمولاً زوجین دو روشویی را ترجیح می دهند. زوج ها زندگی پرمشغله ای دارند و به طور هم زمان به دستشویی نیاز دارند. روی کاغذ، داشتن دو روشویی ایده آل به نظر می رسد. اما بیایید نگاهی دقیق تر و تخصصی تر به این بحث داشته باشیم.

برخی از مزایای داشتن دو سینک روشویی

فضای شخصی

با داشتن دو سینک، از نظر تئوری دیگر هیچ کس خمیر دندانش را روی دست شما نمی ریزد تا مجبور شوید دستتان را بشورید. هم چنین، داشتن سینک خصوصی به این معنی است که می توانید لوازم آرایشی، کرم های مرطوب کننده یا موبر خود را در صورت لزوم و بدون اینکه شریک زندگی تان به آن ها ناخنک بزند، بیرون و در دسترس نگه دارید.

با داشتن سینک اختصاصی خود، دیگر مجبور نیستید وقتی مسواک می زنید به باقی مانده خمیر دندان همسرتان خیره شوید. حتی در مورد بهترین زوج ها هم مواردی وجود دارد که هیچ یک از آن ها نمی خواهند از دیگری چیزی ببینند.

داشتن سینک اختصاصی می تواند به شما و همسرتان کمک کند تا احساس کنید در یک رابطه بزرگ سالانه ی دوست داشتنی هستید، نه اینکه مثل خواهر و برادر ها بر سر یک شیر آب با یکدیگر دعوا می کنید.

برخی از معایب داشتن دو سینک روشویی

هاپکینز خاطر نشان می کند: ” داشتن دو سینک روشویی هم مشکلات خودش را دارد.”

هزینه

هزینه لوله کشی دو روشویی بیش از یک روشویی است. هزینه اضافی اتمام کار و گرفتن جای بیشتر را به آن اضافه کنید.

فضا

یک سینک روشویی معمولی حدود ۴۳ تا ۴۸ سانتی متر عرض دارد. هاپکینز می گوید: “اگر ۱٫۵متر یا بیشتر برای دو سینک در دسترس نباشد، به مشتریان توصیه می کنم فقط به یک سینک روشویی اکتفا کنند.” “این ۱٫۵متر یا بیشتر، حداقل ۲۷ تا ۳۰ سانتی متر فضای خالی بین حوضچه ها نیاز دارد تا آرنج زن و شوهر بهم نخورد و به هم گیر نکنند.”

حتی اگر فضای کافی هم داشته باشید، دو سینک روشویی، جای کانتری را می گیرد که می تواند برای کارها، نمایشگرها و غیره استفاده شود. داشتن دو سینک، دو برابر فضای زیر کابینت را به وسیله  لوله های تخلیه ی دوبل می گیرد.

اگر در جای دیگری از حمام فضای زیاد یا پیشخوان کافی داشته باشید، این مساله اشغال فضا، مشکلی ایجاد نمی کند.

سبک های دو سینکه ای

سبک های دو سینکه ایوجود دارند، که هر دو آن را می پسندید. سینک های دوگانه ی از پیش ساخته، به دلیل ابعاد ثابت، یکی از ساده ترین سبک ها برای انتخاب و نصب در حمام هستند. به عبارت دیگر، می توان حدس زد که فاصله ی دو آرنج باز برای شما و همسرتان مسئله ساز نخواهد بود. می توانید ابعاد را قبل از سفارش تغییر دهید تا اندازه گیری های سینک مورد نظر را داشته باشید.

سینک های سفارشی حتی مزایای بیشتری نیز به همراه دارند، زیرا می تواند متناسب با خواسته های دقیق شما طراحی شوند. اما شما و شریک زندگی خود باید با یک طراح یا کابینت ساز مشورت کنید تا امکان سنجی لازم را برای آن انجام دهد.

شما همچنین می توانید از دو سینک با پایه مستقل استفاده کنید. چه برای زیبایی و چه برای غلبه بر محدودیت های مکانی. زیرا می توانند کنار هم یا روی دیوارهای جداگانه قرار بگیرند. هاپکینز می گوید: سینک های پایه ای از ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته دوباره احیا شده اند. در نتیجه، محصولات بیشتری متناسب با نیازهای مختلف وجود خواهد داشت .

اگر به فضای پیشخوان یا فضای کابین در یک مکان احتیاج ندارید، دو سینک پایه دار شما را هوایی می کند. باعث می شود انتخابتان تحت تأثیر قرار بگیرد.

هم چنین می توانید از یک سینک منفرد با دو شیر جداگانه استفاده کنید.

این نوع سینک روشویی دو نفره مزایایی را برای دو نفر ایجاد می کند. در حالی که عملکرد آن مانند وقتی است که یک سینک با یک راه آب وجود دارد و دوباره همان مشکلات قبلی.

مزایای سینک روشویی تکی

فضا

جا برای سایر امکانات فراهم است. هاپکینز می گوید: “اگر امکان استفاده از فضای اضافی برای نصب دوش و وان جداگانه وجود داشته باشد، به زوج ها اصرار می کنم که فقط یک سینک روشویی نصب کنند.”

هزینه و نظافت

یک سینک، با یک مجموعه تجهیزات، ارزان تر از دو سینک است. تمیز کردن یک سینک راحت تر از دو سینک است.

فضای ذخیره سازی بیشتر

اگر فقط یک لوله تخلیه وجود داشته باشد، می توانید فضای بیشتری را در زیرسینک خود داشته باشید. اگر شما فردی هستید که دوست دارید هر فضایی را با چیزی پر کنید، چون فضای کافی برای آن ندارید، علاقه شما بی نتیجه خواهد ماند.

فضای پیشخوان بیشتر

اگر فقط یک روشویی داشته باشید، می توانید فضای کانتر قابل استفاده ی بیشتری داشته باشید. فضای میز پیشخوان بیشتر برابر با فرصت بیشتر نمایش وسایل و فضای بیشتر برای لوازم آرایشی روزمره شما است.