به دلیل نوسان نرخ ارز، لطفا قبل از خرید نهایی جهت تایید موجودی و قیمت کالا با ما تماس بگیرید.

آنچه باید درباره رتبه بندی انرژی خانه بدانید

آنچه باید درباره رتبه بندی انرژی خانه بدانید

آن ها می گویند گم شدن در اعداد آسان است، اما وقتی به برخی از آن کلمات اختصاری رتبه بندی انرژی نگاه می کنید، گم شدن در حروف حتی راحت تر است. اما هرگز نترسید. ما در مورد چگونگی رمزگشایی همه ی موارد اطلاعات داریم.

نمره بهره وری انرژی را بدانید

رتبه بندی انرژی خانگی به شما می گوید که باید در مورد بهره وری انرژی خانه چه بدانید یا اینکه چه قدر از انرژی خود را صرف می کنید. عوامل متعددی در این نمرات در نظر گرفته شده است، از جمله سطوح عایق، میزان نشت هوا، کارایی تجهیزات، متراژ خانه، مصالح مورد استفاده و تعداد اتاق ها.

سیستم رتبه بندی انرژی خانه یا نمایه HERS، یک خانه استاندارد جدید را با شاخص 100 و خانه ای که از هیچ انرژی استفاده نمی کند، تعیین می کند. بنابراین، هرچه امتیاز پایین تر باشد، خانه کارآمدتر است.

علاوه بر این، نمره ENERGY STAR 1-100 وجود دارد، که نمره متوسط را 50 می دهد در حالی که نمره 75 یا بهتر به این معنی است که یک ساختمان بهترین مصرف انرژی را دارد.

مطالب مرتبط: نکته انرژی: اندازه گیری بهره وری انرژی خانه شما

این شما و این فاکتور U و پنجره های کم مصرف

U-factor که مقدار U (U-value) نیز نامیده می شود به میزان انتقال حرارت در پنجره یا نورگیر اشاره دارد. محاسبات مربوطه تقریباً فنی است، اما آنچه باید بدانید این است که هرچه امتیاز پایین تر باشد، پنجره عایق بهتری دارد. ENERGY STAR ضریب U به مقدار 0.30 یا کمتر را مناسب می داند.

گرمتر شدن

مقدار R به میزان مقاومت یک ماده عایق در برابر جریان گرمای رسانا اشاره دارد. هرچه مقدار R بیشتر باشد، ماده عایق موثرتر است. مقدار R توصیه شده به شما، بستگی به آب و هوای منطقه شما دارد.

نشت هوا نمی کند

برخی از برچسب های پنجره شامل نشت هوا یا AL می شوند. AL با فوت مکعب اندازه گیری می شود و به مقدار هوای عبوری از یک فوت مربع از ناحیه پنجره اشاره دارد. یک قانون خوب این است که پنجره هایی باAL به مقدار 0.30 یا کمتر انتخاب کنید.

دستاوردهای بزرگ در صرفه جویی در انرژی

عدد دیگر ضریب افزایش حرارت خورشیدی یا SHGC است. این عدد مقایسه بین میزان گرمای خورشیدی که به پنجره رسیده و میزان وارد شده به داخل خانه می باشد. نمره بین 0 تا 1 متغیر است. هرچه SHGC کمتر باشد، گرمای کمتری وارد خانه می شود. بهترین عدد برای شما، بستگی به آب و هوای محل شما دارد. اگر در منطقه سردسیری زندگی می کنید، ممکن است پنجره هایی را بخواهید که به گرم نگه داشتن خانه کمک کنند، اما اگر در منطقه ای گرم تر زندگی می کنید، قطعا نمی خواهید خانه خود را بیش از حد گرم کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید